Unelmien talon löytäminen tarkoittaa usein kompromisseja. Tilaa pitäisi olla tarpeeksi, kohtuullinen koulumatka, autotallikin olisi tarpeen, viihtyisä tontti
Tässä on tilaisuutesi!
Noin 1,5 kilometrin etäisyydellä Alavuden keskustasta, kauniin Kirkkojärven rannalla sijaitsee tämä tilava omakotitalo erillisellä autotallilla ja omalla rantasaunalla! Kyllä, luit oikein.
Vanhakartano -nimisellä kiinteistöllä seisoo jykevä valkoinen täystiilitalo. Vuonna 1988 rakennettu kaksikerroksinen talo on asuintiloiltaan 153m2. Pohjaratkaisu on suunniteltu avaraksi ja valoisaksi. Tässä kodissa on tilaa hengittää.
Sisäänkäynti on ylempään kerrokseen, josta löytyy keittiö, olohuone, kaksi makuuhuonetta sekä wc. Keittiö, ruokailutila ja olohuone muodostavat yhtenäisen tilavan kokonaisuuden, jota jatkaa kaunis parveke huikealla järvinäköalalla. Käytännöllinen keittiö odottaa kokkiaan ja valoa tulviva erkkeri tarjoaa täydellisen paikan ruokailuryhmälle.
Alakerrasta löytyy makuuhuone, takkahuone, kodinhoitohuone sekä pesuhuone- ja saunatilat. Säilytystilaa on runsaasti. Takkahuoneesta on uloskäynti rauhallisen takapihan puolelle.
Etupihalla on erillinen 89m2 autotalli, joka valmistunut vuonna 1989. Tilavan tallin huonekorkeus noin 3,5 metriä ja tallista löytyy myös rasvamonttu. Pihassa on reilusti tilaa pysäköinnille.
Oma 4315m2 tontti jatkuu rantaan saakka ja rannassa on kirsikkana kakun päällä hurmaava rantasauna. Saunarakennus on valmistunut vuonna 1998 ja sinne tulee vesi ja sähkö. Terassilla istuskellessa ja järveä ihaillessa tuntuu aivan, kuin olisi mökillä. Epätodellista, että keskustan palvelut ovat aivan lähietäisyydellä!
Joko mielesi vilisee maalisävyjä ja tapettivaihtoehtoja? Soita kiireesti, niin lähdetään yhdessä paikan päälle. Tervetuloa tutustumaan!
Myynti ja esittelyt: Tuomas Sivula, puh. 040 579 9797