Valitse sivu

Omakotitalo, Kouvola, Voikkaa, Palojärvenkuja 145 B

  • 135.0 m2Asunnon pinta-ala
  • 1964Käyttöönottovuosi
  • 69 000 €Velaton myyntihinta

Tilava omakotitalo Voikkaan ja Jaalan noin puolessa välissä, Lintukymen läheisyydessä.

Vuonna 1964 valmistuneessa talossa on 3 makuuhuonetta, tilava ja valoisa olohuone sekä ruokailutila ja keittö. Lisäksi kellarikerros jossa saunaosasto ja varasto sekä harrastetilaa. Olohuoneessa on vuolukivitakka, lisäksi talossa on 2 ilmalämpöpumppua. Jykevänoloinen rapattu talo odottaa seuraavia asukkaitaan.

Veneilijän ja kalastajan unelmapaikka, sillä veneenlasku paikka on aivan vieressä, Lintukymi josta pääset helposti Pyhäjärvelle. Puutarhatontti 2550 m2, jossa omenapuita ja marjapensaita.

Perustiedot

Kohdenumero:21926112
Sijainti:
  • Voikkaa
  • Palojärvenkuja 145 B
  • 45910 Kouvola
Tyyppi:Omakotitalo
Huoneistoselitelmä:3mh,oh,k,vh,wc,psh,s,at,varastot
Huoneita:4 h
Asuinpinta-ala:135 m2
Kerrokset:2
Rakennusvuosi:1964
Vapautuminen:Sopimuksen mukaan

Maksut

Myyntihinta:69 000 €
Neliöhinta:511,11 € / m2
Kiinteistövero:353 € / vuosi
Lisätietoja maksuista:
  • Vesimaksu: 0 € / kk
  • Kaapeli-tv / muu tv maksu: 0 € / kk
  • Sähkönkulutus ollut noin 20.000kwh/v. Varainsiirtovero 3% kauppahinnasta.

Tilat ja materiaalit

Rakennus- ja pintamateriaalit:
  • Pääasiallinen rakennusmateriaali: Puu, tiili
Katto:
  • Kattotyyppi: Harjakattokatto
  • Kattomateriaalit: Peltikate
Keittiön kuvaus:
  • Lattiamateriaalit: Muovi
  • Hella: Keraaminen liesi
  • Varustelu: Jääkaappi/pakastin, Liesituuletin, astianpesukone
Kylpyhuoneen kuvaus:
  • Lattiamateriaalit: Laatta
  • Seinämateriaalit: Kaakeli
  • Varustelu: Suihkuseinä, suihku, peili
WC-tilojen kuvaus:
  • Lukumäärä: 1
  • Wc-istuin, bidee-suihku, peilikaappi, allaskaapisto
Makuuhuoneiden kuvaus:
  • Makuuhuoneita: 3
  • Lattiamateriaalit: Laminaatti
Tilojen kuvaus:Kellarikerros kokonaan auki, jossa sauna, varastotiloja, askarteluhuone, autotalli

Pohjakuva

Pohjakuva

Lisätiedot

Sauna:
  • Oma sauna
Kohteeseen kuuluu:Tie perille , kuntotarkastusta ei ole tehty, kosteusmittausta ei ole tehty
Muuta kauppaan kuuluvaa:Ilmalämpöpumppu asuinkerroksessa ja kellarikerroksen askarteluhuoneessa
Yleiskunto:Tyydyttävä
Tehdyt remontit:Peltikate maalattu 2022, keittiö remontoitu 2000-luvun alussa, pesuhuone remontoitu 1990-luvulla
Energiatodistus:Ei energiatodistusta