Omakotitalo, Alajärvi, Hautasenkytö, Supitie 6
- 91.8 m2Asunnon pinta-ala
- 2013Käyttöönottovuosi
- 219 000 €Velaton myyntihinta
Tunnelmallinen ja erittäin siistikuntoinen omakotitalo rauhallisella sijainnilla Alajärven keskustan läheisyydessä!
Päättyvän tien päässä sijaitseva kompakti ja toimivapohjainen koti tarjoaa viihtyisää asumista rauhallisella pienellä asuinalueella. Talossa on kaksi makuuhuonetta sekä valoisa tupakeittiö, jonka yhteydessä sijaitsee reilun kokoinen katettu terassi. Kodinhoitohuoneesta on käynti niin ulos kuin kylpyhuoneeseen ja saunaankin, mikä tekee arjesta sujuvaa. Koti on erittäin hyvässä kunnossa ja sitä on pidetty vuosien varrella huolella.
Pihapiirissä on talon lisäksi lämmin kahden auton autotalli, jossa on myös hyvin varastotilaa. Takapihalla sijaitsee erillinen talousrakennus, johon kuuluu autokatos, viihtyisä vieras-/työhuone sekä tunnelmallinen pihasauna. Saunan edustan terassilla kelpaa vilvoitella löylyjen lomassa. Lisäksi pihassa on kaksi puuliiteriä valmiina.
Piha-alueet on hoidettu poikkeuksellisen siistiin kuntoon, ja kokonaisuus tarjoaa täysin valmiin paketin uudelle omistajalle. Tähän kotiin pääset muuttamaan ilman remonttihuolia.
Kiinnostuitko? Sovitaan näyttö.
Perustiedot
| Kohdenumero: | 20174213 |
| Sijainti: |
|
| Tyyppi: | Omakotitalo |
| Huoneistoselitelmä: | 3h + k + khh + kh + s |
| Huoneita: | Ei luokiteltu |
| Asuinpinta-ala: | 91,80 m2 |
| Lisätietoja pinta-alasta: |
|
| Kerrokset: | 1 |
| Rakennusvuosi: | 2013 |
| Vapautuminen: | Sopimuksen mukaan |
Maksut
| Myyntihinta: | 219 000 € |
| Neliöhinta: | 2 385,62 € / m2 |
| Kiinteistövero: | 428 € / vuosi |
| Lisätietoja maksuista: |
|
Tilat ja materiaalit
| Rakennus- ja pintamateriaalit: |
|
| Katto: |
|
| Keittiön kuvaus: |
|
| Kylpyhuoneen kuvaus: |
|
| WC-tilojen kuvaus: |
|
| Saunan kuvaus: |
|
| Kodinhoitohuoneen kuvaus: |
|
| Olohuoneen kuvaus: |
|
| Makuuhuoneiden kuvaus: |
|
Pohjakuva
Lisätiedot
| Sauna: |
|
| Kohteeseen kuuluu: | Tie perille , , kuntotarkastusta ei ole tehty, kosteusmittausta ei ole tehty |
| Yleiskunto: | Hyvä |
| Energiatodistus: | Ei energiatodistusta |
| Lämmitysjärjestelmän kuvaus: | Ilmavesilämpöpumppu |
| Vesihuollon kuvaus: | Kunnan |
| Viemäri: | Kunnan |
| Sähköliittymä siirtyy: | Kyllä |
Tontti
| Tontin omistus: | Oma |
| Kiinteistötunnus: | 5-402-6-541 |
| Tontin koko: | 1 340 m2 |
| Tehokkuusluku: | 0.2 |
| Rakennukset: | Kahden auton lämmin talli, jonka yhteydessä lämmintä varastotilaa Tontin takaosassa talousrakennus, jossa yhden auton katos, reilun kokoinen lämmin pihahuone sekä päädyssä ulkosauna ja iso terassi Puuliiteri |
Muut tiedot
| Ranta: | Ei rantaa |
| Rantaviivaa: | 0 m |