Mökki tai huvila, Vimpeli, Savonjoki, Koivumäentie 96
- 23.0 m2Asunnon pinta-ala
- 1997Käyttöönottovuosi
- 35 000 €Velaton myyntihinta
Haaveiletko omasta rauhallisesta piilopaikasta luonnon keskellä?
Savonjoen varrella sijaitseva tunnelmallinen vapaa-ajan kohde tarjoaa täydellisen paikan irtautua arjesta ja nauttia luonnon rauhasta täysin omassa rauhassa. Metsien ympäröimällä suojaisalla tontilla sijaitsee viihtyisä mökki sekä erillinen saunarakennus, jonka yhteydessä on palju. Mökin kohdalla joessa avautuu leveämpi suvanto, joka tekee maisemasta mukavan ja pääseepä jokeen uimaankin.
Kiinteistöllä on myös ulkohuussi sekä puuliiteri. Mökin sähköntarpeesta huolehtivat aurinkopaneelit ja akusto, ja lisää käytettävyyttä tuo mökistä etänä käynnistettävä aggregaatti, joka on mahdollisuus ostaa kaupan yhteydessä.
Tämä kohde on todellinen rauhan tyyssija luonnon helmassa, mutta silti kohtuullisen matkan päässä palveluista. Täydellinen paikka vapaa-aikaan, kalastukseen, saunailtoihin ja kiireettömään mökkielämään.
Perustiedot
| Kohdenumero: | 21732111 |
| Sijainti: |
|
| Tyyppi: | Mökki tai huvila |
| Huoneistoselitelmä: | 1h + kk + parvi |
| Huoneita: | Ei luokiteltu |
| Asuinpinta-ala: | 23 m2 |
| Lisätietoja pinta-alasta: |
|
| Kerrokset: | 1 |
| Rakennusvuosi: | 1997 |
| Vapautuminen: | Heti |
Maksut
| Myyntihinta: | 35 000 € |
| Neliöhinta: | 1 521,74 € / m2 |
| Kiinteistövero: | 168 € / vuosi |
| Lisätietoja maksuista: |
|
Tilat ja materiaalit
| Rakennus- ja pintamateriaalit: |
|
| Katto: |
|
| Keittiön kuvaus: |
|
| Olohuoneen kuvaus: |
|
Lisätiedot
| Sauna: |
|
| Kohteeseen kuuluu: | Tie perille, kuntotarkastusta ei ole tehty, kosteusmittausta ei ole tehty |
| Yleiskunto: | Ei luokiteltu |
Tontti
| Tontin omistus: | Oma |
| Kiinteistötunnus: | 934-404-9-105 |
| Tontin tyyppi: | Rantatontti |
| Tontin koko: | 2 100 m2 |
Muut tiedot
| Ranta: | Oma ranta |
| Rantaviivaa: | 50 m |
| Vesistön nimi: | Savonjoki |