Mökki tai huvila, Alajärvi, Isosaari, Isosaari
- 27.0 m2Asunnon pinta-ala
- 1963Käyttöönottovuosi
- 40 000 €Velaton myyntihinta
Myydään irtaimistoineen saarimökki Alajärven Isosaaresta. Iso yli hehtaarin tontti on pääosin metsää, omaa etelään avautuvaa rantaviivaa on noin 100 metriä. Mökille on kulkuyhteys kirkkorannasta, jossa on venepaikka. Venematka kirkkorannasta mökille on hieman yli kilometrin.
Kiinteistöllä sijaitsevat rakennukset: lautarakenteinen mökki, hirsirakenteinen saunamökki sekä varastorakennus. Päämökissä on yksi avara huone sekä pieni keittiö ja veranta. Saunamökissä on takkatupa sekä sauna ja katettu veranta järven puolella.
Kiinteistöllä on sähköliittymä ja kaupungin vesijohtokin on saatavilla saaressa.
Kohde myydään irtaimistoineen ja kaupan yhteydessä on mahdollisuus ostaa pieni moottorivene+traileri.
Kiinnostuitko?
Perustiedot
| Kohdenumero: | 21160999 |
| Sijainti: |
|
| Tyyppi: | Mökki tai huvila |
| Huoneistoselitelmä: | 1h + k |
| Huoneita: | Ei luokiteltu |
| Asuinpinta-ala: | 27 m2 |
| Lisätietoja pinta-alasta: |
|
| Kerrokset: | 1 |
| Rakennusvuosi: | 1963 |
| Vapautuminen: | Heti |
Maksut
| Myyntihinta: | 40 000 € |
| Neliöhinta: | 1 481,48 € / m2 |
| Kiinteistövero: | 135 € / vuosi |
| Lisätietoja maksuista: |
|
Tilat ja materiaalit
| Rakennus- ja pintamateriaalit: |
|
| Katto: |
|
Lisätiedot
| Sauna: |
|
| Kohteeseen kuuluu: | Sijaitsee saaressa |
| Yleiskunto: | Ei luokiteltu |
| Lämmitysjärjestelmän kuvaus: | Sähkölämmitys |
| Vesihuollon kuvaus: | Kaivo |
| Sähköliittymä siirtyy: | Kyllä |
Tontti
| Tontin omistus: | Oma |
| Kiinteistötunnus: | 5-401-1-232 |
| Tontin tyyppi: | Rantatontti |
| Tontin koko: | 13 750 m2 |
| Rakennukset: | Hirsirakenteinen saunamökki, arviolta 23 m2 |
Muut tiedot
| Ranta: | Oma ranta |
| Rantaviivaa: | 100 m |
| Vesistön nimi: | Alajärvi |
Sijainti